Skip to content

GRECKI DZIEŃ

W ostatnim tygodniu września, uczniowie klasy III, mieli możliwość przenieść się do czasów starożytnych dzięki lekturze „Mity greckie dla dzieci”. Zamienili się w greckich bogów i boginie. Każdy uczeń przygotował kilka zdań na temat wylosowanego uprzednio boga oraz zaprezentował go na forum całej klasy. Uczniowie wykazali się w tym zadaniu ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Podróż do czasów starożytnych nie mogła odbyć się bez uczestnictwa w tradycyjnej uczcie na Olimpie. Uczniowie mieli możliwość spróbować kilku potraw greckich oraz zatańczyć zorbę- tradycyjny dla tego kraju taniec. Uczyliśmy się również co to znaczy niesłuszny osąd. Próbowaliśmy ocenić postępowanie Syzyfa oraz Prometeusza. Uwadze uczniów nie umknęły również najbardziej znane mity np. Demeter i Kora, Herakles, czy Dedal i Ikar. Miejmy nadzieję, że wiedza, którą zdobyli, na długo pozostanie z nimi.