Skip to content

Code Week

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Code Week, czyli Europejskiego Święta promującego programowanie i umiejętności cyfrowe.
 
W tym roku wydarzenie w naszej szkole przebiegało od 18 do 22 października pod tytułem „zdEKOduj to!”, aby zwrócić uwagę na problemy obecnego świata, dotyczące ekologii.
 
Uczniowie klas młodszych, pod przewodnictwem pani Magdaleny Kotuli, odkodowali ukryte hasło przewodnie, zakodowali drogę dla Ozobota, który sortował surowce nadające się do ponownego przetworzenia, a także stworzyli i zaprogramowali robota-śmieciarkę z klocków LEGO.
Zajęcia konstrukcyjne poprzedziła projekcja filmu edukacyjnego o recyklingu odpadów oraz konsekwencjach zanieczyszczania świata. Mali programiści przypomnieli również wszystkim uczestnikom jak należy segregować i do jakich pojemników wrzucać odpady metalowe i tworzywa sztuczne, szkło oraz papier.
 
Natomiast uczniowie klas IV-VIII na lekcjach informatyki zaprogramowali gry o tematyce ekologicznej oraz stworzyli grafikę w środowisku Scratch pod opieką pana Karola Raczyńskiego.
 
Ufamy, że od teraz cała społeczność szkolna jeszcze bardziej będzie dbała o środowisko.