Poznaj Polskę

W 2022 r. uczniowie i nauczyciele po raz kolejny będą mogli wyjechać na wycieczkę szkolną dofinansowaną w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Na ten cel  MEN przeznaczy rekordową kwotę 100 mln zł!  Nabór wniosków ruszy 1 marca br.

W tej edycji środki finansowe zostaną podzielone na województwa proporcjonalnie do liczby uczniów. W 2021 roku program cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

W ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” zorganizowano prawie 5 tys. wycieczek szkolnych, a dofinansowanie przeznaczone na ten cel wyniosło prawie 35 mln zł.

Łącznie na wycieczki szkolne wyjechało ponad 215 tys. uczniów.

Poznaj Polskę – prezentacja
Poznaj Polskę – komunikat

***************************************************************************************************
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Błędowej Zgłobieńskiej w dniach 21-22 czerwca odwiedzili stolicę Polski. W Warszawie zwiedzali Muzeum Mickiewicza, Muzeum Nenów, zdobywali wiedzę w Centrum Nauki Kopernik oraz w Ogrodzie Botanicznym.